concrete
Анжела Доцюк

Анжела Доцюк

Бетон: якісна неоднозначність

               

Еволюція бетону так само очевидна як і еволюція мистецтва і людства. Найперші сліди бетону знайшли понад 4000 років тому в Стародавній Месопотамії, Вавилоні. Будівельники, вони ж і архітектори споруд Стародавнього Риму (Колізей, Пантеон і т.д.), були захоплені цим дивобудівельним матеріалом і створення бетону історія приписує їм.

Міцність і швидка фіксація даної суміші, різноманітність складів в залежності від призначення (в т.ч. і полегшений) дозволяють виготовляти з бетону все що завгодно, в наші дні. Раніше, цей матеріал заощаджував масу витраченого часу на будівництво, в порівнянні з цегляною кладкою або камінням пісковик, наприклад. А стіни, могли бути товщиною 1-6 метрів! Цілих 6 метрів, уявіть! Так, в колишньому Константинополі (нинішній Стамбул), Собор Софії Константинопольської, у Римському Пантеоні, застосовували поєднання цегли та бетону. Витримка на століття!

Метафора: «бетонне у тебе серце» можна розглядати щонайменше у 2 варіантах:

  1. «Бетонне у тебе серце» — те, до якого немає доступу. Це за умови, що бетон давньоримський міцний, що не руйнується. Така людина навряд чи покаже вам свою емоцію, навіть сильно люблячи або переживаючи емоційні напруги.
  2. «Бетонне у тебе серце» — те, що не легко, але можливо зруйнувати. Цей варіант — за умови сучасного бетону з домішками, що мало міцно витримують в’язкість і фіксацію розчину.

«Надійний як бетон», «Стабільний як бетон» — той же принцип …

Ось такі, на мою думку, можуть бути не однозначні поняття бетону як матеріалу і «бетон» у метафоричному застосуванні до людини та людяності.

Якщо у вас виник інтерес спробувати, проведіть наступне спостереження-експеримент:

  • Придбайте 1 кг цементу, піску, гальку або керамзит (для рослин, продають у квіткових маркетах); або: гіпс, вапно, глина (суміш древніх)
  • Робіть заміс, додаючи воду і склад вищевказаних матеріалів. Потрохи замішуючи, відстежуйте щільність, густоту і власні відчуття!
  • Залучіть себе у світ Визначних пам’яток архітектури.
  • Вилийте склад у заздалегідь заготовлену ємність. Через кожну годину перевіряйте щільність застигання.
  • При необхідності закінчення експерименту, спробуйте його розбити молотком і цвяхом або долотом. Даний етап так само вимагає поступовості.

Бетон схожий на побудову або формування людської гнучкості, форм характеру, механізмів захисту. Спостерігайте!
Важливо: проводьте експеримент в рукавичках і прикрийте одяг. Розчин не повинен потрапити на шкіру або одяг.
Увага! Дітям експеримент у відсутності дорослих проводити забороняється!
©Анжела Доцюк, Психологія дизайну, 2020

 

 

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в linkedin
Поделиться в pinterest
Поделиться в email

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Дизайнер зв’яжеться з вами і відповість на всі питання

АБО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ