imgonline-com-ua-Compressed-TCO3C67Qn6 (1)
Анжела Доцюк

Анжела Доцюк

Ілюзія творчості в професії «Архітектор»

Отримавши довгоочікуваний диплом (або дипломи) «Людина-архітектор» відправляється на шлях натхнення, генерації нових ідей, творчості та креативності!

А також, від пункту А до пункту Б: проєктування: креслення, плани, фасади, конструкції та інше; постійного вишукування нових технологій, будівництво, діагностики будівельних матеріалів, власні дослідження; виїзди на об’єкти, на заміри — іноді не в дуже комфортні умови … (бруд по коліно або прорвало австрійський дренаж, а замовнику «вже» потрібно визначитися чи він купує приміщення і що там організувати, або звичайна дошка 10-ка (в кращому випадку) як перехід з однієї опорної стіни на іншу — замість перекриття, а внизу метрів 5 … і на середині шляху вона як «батут при віддачі»; або вихід на аварійний балкон у 20 метрах від землі та інше); суперечки з виконробами, будівельниками, архітекторами; грамотне пояснення замовникам «чому саме має бути так» … годинами, інколи днями, іноді тижнями … абсолютні знання ДБНів і стандартів, сертифікованої продукції та оновлення інформації по всім можливим матеріалами, пошук сучасних технологій і, відповідно, цінова політика. Потім інстанції, авторський нагляд і інше …

           

У цьому потоці «всього, всіх і відразу» вже генерація креативних ідей залишилася тільки у пам’яті. Звичайно, для усього списку виконавчих робіт є виконавці, що відповідають кожен за свою частину, але!! Як не проконтролювати поточні процеси чи не долучитись до усіх справ одразу? Архітектор, дизайнер — індивід, що орієнтується у всіх вищезазначених процесах, бо професійний рівень — це запорука безпечних, комфортних, естетичних умов для замовника. До останнього архітектор не здається, навіть вигорить. Щоб не вигорати, заспокоює свої емоції пристойним заробітком. Допомагає, але як зовнішній фактор радості, внутрішнє ж задоволення від професійної діяльності трансформується в технічну роботу і таким чином штучно може стимулюватися довгі роки, що вже переростає у звичну «життєповедінку»: «Технік-людина»…

Багато з творчих фахівців, люблячи і створюючи архітектуру, шукають спроби «відтягнутися», розслабитися, відрефлексувати, отримати ресурс і відчути акумуляцію нових ідей, заряд вітальності в процесах арттерапевтичний технік і просторі в ПСИХОЛОГІЇ ДИЗАЙНУ. Це поле для правої напівкулі: неусвідомлені багаті світи творчої фантазії прагнуть і вириваються назовні в шедеври мистецтва! Творча енергія, що застоялася, вільна і можна знову творити! Ідеї, ескізи — вони немов оживають і танцюють на аркуші паперу.

Сьогодні, у багатьох організаціях практикують європейський підхід, дотримуючись психологічну екологічність простору співробітників: кожен займається своєю ділянкою роботи: архітектор, технік, дизайнер, візуалізатор … В принципі, так було завжди, але не у всіх, а архітектор — професіонал широкоформатних можливостей і необмежених знань, тому зобов’язаний знати все вищеперелічене.

Креативних, творчих ідей Вам і насолоди від процесів і кінцевого результату!

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в linkedin
Поделиться в pinterest
Поделиться в email

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Дизайнер зв’яжеться з вами і відповість на всі питання

АБО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ